Święta Bożego Narodzenia. Odpoczynek i czysty dom…czy to może iść w parze?

10.12.2019

Święta już wkrótce…zakupy wśród tłumu ludzi, gonitwa z czasem, planowanie, listy, prezenty, ozdoby!!! AAAAAA!!!
Zrobić listę zakupów!
Ugotować! Upiec! Usmażyć!
Kupić ozdoby choinkowe!
Ubrać choinkę! Przyozdobić dom!
Kupić prezenty!
Posprzątać dom!
I przychodzą takie chwile, kiedy sięgamy po kobiece lektury i widzimy złote porady:
“Nie daj się zwariować!”
“Zamiast przygotowania domu na Święta, spraw sobie prezent”
“Pozwól sobie w te Święta być piękną i wypoczętą”
No tak…Jakie to proste…Niby oczywiste…Ale…
Przecież nikt za nas nie przygotuje Świąt Bożego Narodzenia…przecież podczas świątecznych dni nasza rodzina musi coś jeść…przecież milej jest, kiedy dom pachnie makowym ciastem czy pomarańczami z goździkami…przecież nikt za nas nie kupi naszym bliskim prezentów “od serca”…


Dlatego ja wbrew wszystkim nawołuję do świątecznej wariacji!

Tak! Dajmy się wkręcić w magiczny czas przygotowań do tej chwili, kiedy wszyscy siądziemy razem i będziemy chłonąć tę magiczną atmosferę świąt.

Tak! Bądźmy zmęczone porządkami, zakupami, gotowaniem, praniem, czyszczeniem dywanów, myciem okien i wszystkimi innymi czynnościami, które i tak przy świątecznym stole nie będą istotne. Bo czy właśnie nie ten idealnie czysty dom, te dania przygotowane własnoręcznie, te ostatnie pieniądze wydane na te oczekiwane prezenty sprawią, że jako Kobiety będziemy czuły się szczęśliwe i spełnione?

Bo kolejny raz dałyśmy radę… bądźmy zmęczone patrząc na szczęście naszych bliskich…przecież taka jest nasza natura 🙂 Jesteśmy szczęśliwe widząc uśmiech naszej Rodziny…Cz rozpakowywanie prezentów przez naszych najbliższych sprawia nam największą radość? Tak!

Czy smakowanie ugotowanych przez nas potraw nie powoduje naszej dumy? Oczywiście, że tak!

Rozglądając się i widząc idealnie czysty dom, roześmianych krewnych tych najbliższych i tych dalszych oraz suto zastawiony stół, uśmiechamy się i czujemy się spełnione…jako Kobieta…jako Matka…jako siła napędowa Rodziny.
P/S. A jak już wszystko posprzątacie po Wigilii, weźcie długą kąpiel…włączcie sobie muzykę i zapalcie świeczkę…możecie być z siebie dumne…Rodzina kolejny raz miała cudowne Święta Bożego Narodzenia…dzięki Wam 🙂

blog CityJungle.pl