Jaki zderzak jest- każdy widzi. Ale czy na pewno?

02.03.2020

Dziś City Jungle zaprasza na wpis dotyczący motoryzacji, a konkretnie- zderzaków.

Brzmi mało ciekawie? W takim razie przeczytaj do końca ten wpis na moim blogu.

Być może zmienisz zdanie 🙂

Zapewne nie jedna z nas miała drobną stłuczkę…bo słupek pod sklepem próbował nas zaatakować. A to nagle na prostej drodze ktoś postawił złowieszczo wystający krawężnik. I jestem pewna, że nie jedna z nas została zaskoczona zwężającymi się drzwiami garażowymi.

Dlatego jeśli nie chcesz narazić się na szyderczy komentarz naszych męskich, lepszych (*gorszych- niepotrzebne skreślić) połówek, to przeczytaj te kilka zdań. Być może pomogą…mam taką nadzieję…

Zderzaki mogą być wykonane z różnych materiałów, ta wiedza może przydać się w przypadku drobnej stłuczki lub uszkodzenia np. “parkingowego”.


1. Najbardziej popularnym i najczęściej stosowanym jest ABS (polipropylen). Jest najbardziej odporny na drobne urazy oraz zarysowania lub uderzenia. Ale pamiętajmy, że przy użyciu dużej siły, może ulec złamaniu. Jest przystosowany do malowania oraz gruntowania.
2. Włókno szklane jest lekkie i wytrzymałe. Łatwe w naprawie, szlifowaniu oraz malowaniu. Mniej elastyczne niż plastikowy zderzak.
3. Włókno węglowe jest odporne na wysoką temperaturę. Jest lekkie oraz trwałe. Można malować, ale nie traci swojego uroku również bez warstwy farby. Może być reperowane, ale po drobnych naprawach należy pomalować. Jest najdroższym materiałem używanym do produkcji zderzaków.
4. Metal jest używany najczęściej w autach off-roadowych. Bardzo ciężki materiał, ale bardzo trwały i odporny na uderzenia oraz zarysowania.
Info dla Pań: drobne wgniecenie lub zarysowanie może być usunięte bez pomocy osób trzecich.

Jeśli chcesz wiedzieć jak to zrobić, wyślij wiadomość priv. Jeśli masz jakieś pytania, to nie wahaj się- napisz do mnie na cityjungle@op.pl.

Postaram się pomóc najlepiej, jak tylko potrafię.

Nawet jeśli zderzak w aucie uległ zniszczeniu lub pęknięciu- nie martw się! Zderzaki nie są drogie!

Napisz, a ja postaram się wyszukać odpowiedni zderzak jak najtaniej.

Co dwie kobiece głowy- to nie jedna 🙂

blog CityJungle.pl