Noworoczne postanowienia- pułapka, czy mobilizacja?

02.01.2020

Noworoczne postanowienia- pułapka, czy mobilizacja?

Zazwyczaj wraz z nastaniem Nowego Roku podejmujemy decyzję o zmianach…zmiana w odżywianiu, decyzja o podjęciu nauki np. dodatkowego języka, wprowadzeniu aktywności fizycznej…itp…ile osób, tyle postanowień…

Bardzo często kończy się to tylko na noworocznym zrywie, po czym z natłokiem codziennych obowiązków wszystkie nasze postanowienia idą w zapomnienie.

Dlatego od tego roku, postanawiam obrać zupełnie inną drogę. I postanowiłam podzielić się tym z Wami na moim blogu. Może ktoś zechce skorzystać z tych kilku rad.

Nie będę mówić sobie co powinnam zrobić. Będę mówić sobie, czego nie będę robić.

– nie będę utrzymywać kontaktu z toksycznymi ludźmi

Takimi, którzy ciągną mnie w dół.

Obgadującymi innych (sama też będę pracować nad tym, żeby nigdy więcej nie wdać się w rozmowę o nieobecnych).

Wiecznie niezadowolonych. Narzekających.

Nie mówiących prawdy…

Wyrachowanych…

– nie będę traktować pracy, jak przykrego obowiązku

Nareszcie wykonuję taką pracę, gdzie czuję się spełniona. Może jeszcze bez spektakularnych sukcesów, ale pracuję nad tym…I mam nadzieję, że każdy postara się odnaleźć nawet w niezbyt lubianej pracy coś, co sprawia przyjemność i skupić się tylko nad tym.

-nie będę traktować sportu jak musu

To jest i powinna być przyjemność. Nie mam ochoty na bieganie? Nie zmuszam się…tylko wezmę psa na długi spacer. Nie mam ochoty iść na siłownie? To włączam jeden z wielu treningów na YouTube i robię tyle, ile sprawia mi przyjemność.

– nie będę przejmować się rzeczami, na które nie mam wpływu

Nie będę analizować przed snem, czy psy w Chinach wciąż cierpią. Nie będę myśleć, czy szewc ze Śląska ma w następnym miesiącu na czynsz. Jeśli mogę pomóc, to pomagam. To jest oczywiste. Starać się każdego dnia zrobić coś dobrego dla innych. Bez pompy, bez fotek na Facebooku. Po prostu działać. Rozejrzeć się dookoła i zapewniam, że w każdym środowisku znajdzie się ktoś, komu można pomóc.

Działać, ale nie zamartwiać. Myślę, że ten punkt zostanie szczególnie doceniany przez osoby nadwrażliwe…do których niestety należę. Chociaż przez wiele lat swojego życia nauczyłam się to kontrolować…troszeczkę…

– nie będę iść na łatwiznę, jeśli chodzi o odżywianie

Nie będę szukać wymówek, że ciasto lepiej kupić…Nie! Nawet średnio udane ciasto domowe jest lepsze od cukierniczych wypieków! Nie wystarczy pójść do restauracji, żeby zaspokoić głód. Lepiej zjeść jajecznicę, ale razem…wspólnie szykując składniki…

– nie będę zgadzała się za każdym razem, kiedy ktoś mnie o coś poprosi

Popracuję nad asertywnością. Ale nad zdrową, nie taką egoistyczną. Nie będę robić czegoś, na co nie mam ochoty. Tylko tutaj proszę o jedno: przez wyznaczenie swoich granic, które nie powinny zostać przekroczone, nie zostańmy egoistami skupionymi tylko na sobie.

– nie dam się kształtować poprzez media

Nie będę ślepo naśladować mody na makijaż permanentny, skoro nie czuję się w tym dobrze. Nie będę doklejać rzęs, skoro lubię swoje. Nie będę zbierać pieniędzy na usztywnienie swojej twarzy botoksem. Chyba, że to pomoże czuć się lepiej. Ale będę to robić dla siebie, co omówię w kolejnym punkcie.

– nie będę mieć wyrzutów sumienia wydając pieniądze tylko i wyłącznie na siebie

Kiedyś pisałam o tym, że my Kobiety mamy w naturze poprawianie bytu naszych bliskich. Na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby Rodziny, dopiero później myślimy o sobie. I o ile nie nasze zaspokajanie swoich potrzeb nie ma wpływu na budżet domowy, to nie żałujmy wydawać ciężko zarobionych pieniędzy na swoje potrzeby.

– nie będę wyznaczać sobie granic

Jeśli chcę mieszkać w innym kraju, to zacznę myśleć jak to zrobić. Jeśli nie lubię swojej pracy, to nie będę w tym tkwić. Jeśli chcę zmienić fryzurę, to zrobię to. Bez względu na złote rady koleżanek. Tutaj każdy dostawi sobie swój punkt…

A na zakończenie, moje życzenia dla Was!

W Nowym 2021 Roku, życzę Wam:

– Zdrowia!

– Szczęścia!

– Samych miłych chwil!

– Siły w pokonywaniu wszelkich trudności!

– Życzliwości!

– Dobrych ludzi wokół!

– Mądrych decyzji!

– Udanego życia towarzyskiego, seksualnego i zawodowego!

Szczęśliwego Nowego Roku ❤

blog CityJungle.pl