Miłość- oklepany frazes? A może wartość najwyższa?

17.02.2020

Walentynkowych rozmyślań ciąg dalszy.

Miłość…o miłość trzeba dbać. To wie każdy…no właśnie…niby banalne, a jak trudne do wykonania. Na początku budzącej się relacji każdy z nas stara się pokazać jak z najlepszej strony, odgadywać myśli drugiej osoby, spełniać wszystkie zachcianki i być ucieleśnieniem wszelkiego dobra, miłości…wulkanem uczuć i wszelkich cudownych cech.

Ale często bywa tak, że później, jeśli uczucie jest prawdziwe zaczyna się prawdziwa relacja, małżeństwo, dzieci…i zaczyna się szara codzienność.

I w tym przypadku nie będę piętnować żadnej płci, bo tzw. “Oczywistość uczuć” dotyka zarówno płeć zwaną z niewiadomych przyczyn piękną i drugą, podobno mniej urodziwą. Zazwyczaj wydaje nam się, że z miłością jest jak z zębem- raz wyrwany i po sprawie.

A przecież o uczucie trzeba dbać. Zawsze…przez cały związek.

Przecież drobne gesty świadczące o uczuciu nic nie kosztują. Są wartością nie do kupienia, a jakże drogocenną i ważną. Słowo “kocham” może i nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla tej jednej ukochanej osoby.

Bo prawdziwa relacja to nie tylko czułe słówka, ale również podziw, współpraca, wzajemne wspieranie się, drobne przyjemności, troska, poranne przytulenie, całus na dobranoc, gorący SMS w ciągu dnia…to wszystko może sprawić, że nasza relacja będzie równie gorąca jak na początku.

Przecież każdy wie jaki jest dzień tygodnia, a mimo to sprawdza w kalendarzu aktualną datę. I tak samo jest z uczuciami. Chcemy czuć każdego dnia, że jesteśmy kochani, że druga osoba jest naszym wsparciem bez względu na okoliczności.

Być może jest to nasza ludzka ułomność, ale lubimy być zapewniani o rzeczach oczywistych. Więc nie zapominajmy o podgrzewaniu naszych uczuć. Tylko dbałość o próby odtworzenia początkowej namiętności i wzajemnej fascynacji zapewni nam szczęśliwą relację i wspaniałego partnera. A to z mojego doświadczenia, daje nam siłę do działania, pozwala nam rozwijać skrzydła, sięgać po nieosiągalne.

Prawdziwe, pielęgnowane uczucie uczyni nas samych silniejszych i pozwoli nam zestarzeć się w związku, który będzie piękny do końca…

Czego Wam wszystkim życzę z całego serca.

blog Cityjungle.pl